Сарафов вика прокурора, който пусна срещу „подписка“ шофьора, причинил катастрофата със Спасов

Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов е извикал в понеделник в София прокурорът от Велико ТърновоЙордан Кожухаров, предаде DarikNews.
Припомняме, че Кожугаров в неделя пусна с мярка за неотклонение „подписка“ шофьора, причинил тежката катастрофа, при която в събота вечер загина футболният треньор Ферарио Спасов.
По информация на БНР се очаква Кожухаров да бъде отстранен от разследването и то да бъде поето от друг наблюдаващ прокурор.
Прокуратурата във Велико Търново съобщи, че е привлякла като обвиняем 24-годишния мъж от Лясковец за катастрофата на пътя София – Варна в района на с. Шереметя, при която загина Спасов.
Обвинението е за причиняване на смърт по непредпазливост, вследствие на нарушаване на правилата за движение по пътищата. Шофьорът е изгубил контрол над управлявания автомобил при мокра настилка.
След произшествието водачът е тестван за употреба на алкохол и наркотици, като резултатът е отрицателен.
Свързани публикации
None found